Predstavenie Gest -a Kto je kto? v Kovačici

16 júna, 2018

Divadelný klub Gest zo Sečnja  v Kovačici

V sobotu 16. júna o 20:oo h. sa vo veľkej sále Domu kultúry Kovačica  bola predvedená divadelná hra Kto je kto? Divadelného klubu Gest zo Sečnja.

 

Predstavenie je robené po textu Vyhnúť sa pani Markham Ray Cooney a John Chapman a v réžii Saše Ćorkovića a Zorice Novakovićovej. 

 

 

 

 

 

 

Predstavenie Kto je kto? Je súčasná fraška, ktorá kritický ukazuje na mužsko-ženské vzťahy a inštitúciu manželstva, v maníre britskej frašky z päťdesiatych rokov minulého storočia, ale aj tradície britskej a cynickej komédie Oscara Wildea a Johna Ortona. Nastavenín do stredu činu problém nevery v manželstve , predstavenie rúca fasády falošnej morálky, implicitne odhaľujúc problém nespokojnosti a prázdnoty v manželských vzťahoch. Zdroj smiešneho sú mnohé situácie zámene identity, ako aj konflikt medzi dvoma pohľadmi na svet, konzervatívneho a liberálnejšieho, ktorý je imanentný väčšine postáv.

 

 obsadenie úloh: Miljana Salatićová, Saša Ćorković Luka Gaćinović, Milan Ilić, Mirjana Dangubićová, Aleksandra Krstićová Snezana Radmilovićová, Miljana Miloševićová a Milorad Jović. Tím za scénou, bez ktorého by nič nebolo taká: Ana Sekulićová, Marko Ilić a Marko Samardzić.

 

 

 

 

 

 

 

O Geste

 

Divadelný klub Gest je združenie mladých tvorivých ľudí vytvorené v roku 2000. Zhromažďuje nadšencov, ktorí prostredníctvom svojej práce a energie podporujú kultúrnu tvorivosť v obci Sečanj. Združenie má teraz viac ako 100 členov. Medzi najdôležitejšim aktivitám patrí organizácia Medzinárodného divadelného festivalu Gest, Medzinárodného umeleckej kolónie, ako aj viac koncertov, umeleckých výstav a literárnych večierkov.

 

 

 

 

 

 

 

Na medzinárodnom festivale Alternatívneho divadla Gest roku 2011 účinkovalo aj naše Divadlo VHV Kovačica s predstavením 5 chlapcov.si v réžii Danke Toman.