Spomienkové podujatie k 30. výročiu úmrtia Tomáša Hriešika-Máška

20 januára, 2023

V piatok 20. januára 2023.Dome kultúry 3. októbra v Kovačici sa uskutočnilo spomienkové podujatie k 30. výročiu úmrtia Tomáša Hriešika Máška.

V rámci podujatia v piatok o 17.  hodine bola v malej sále Domu kultúry otvorená výstava fotografií, dokumentov a plagátov divadelných predstavení, ktoré Máško režíroval, alebo v ktorých hral ako herec, ako aj karikatúry a komiksy,a články z časopisu.Počas otváraní výstave boli premietané nahrávky divadelných prestavení kovačickej Scény VHV a v druhej časti sále boly premietané fotografie z predstavení na plátne. Prítomných pozdravil Ján Tomáš, riaditeľ Domu kultúry 3. októbra v Kovačici a prihovoril sa i Pavel Baláž, predseda MOMS Kovačica; Mária Kotvášová-Jonášová a Jaroslav Hriešik prećítali príležitostné texty. Hosťmi výstavi boli členovia Máškovej rodiny a členovia kovačickej Scény VHV, ako aj divadelní a kultúrni spolupracovníci a priatelia z Kovačice a z iných prostredí.

o 19 h vo veľkej sále Domu kultúry bolo predvedené divadelné predstavenie Dobrý vojak Švejk podľa textu Jaroslava Hašeka a v podaní pančevského filmového a divadelného herca Miroslava Žužića.